Bilety na South Africa National Rugby Union Team
W Republice Południowej Afryki Rugby Union należy do najbardziej popularnych dyscyplin, a reprezentacja kraju ma długą i bogatą historię. Już od prawie 130 lat w imieniu RPA gra drużyna nazywana Springboks. Może ona pochwalić się znacznymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej i jest określana jako jeden z najlepszych zespołów kontynentu. Nic więc dziwnego, że bilety na RPA Rugby Union niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem.
Początki Zespołu
W dużej mierze historia Rugby pokrywa się z historią Imperium Brytyjskiego. Sport jest popularny w wielu krajach, które kiedyś były podległe koronie angielskiej. Wymienić tutaj można RPA. Mieszkańcy tego państwa mają w znacznej mierze korzenie holenderskie lub afrykańskie, ale przez ponad sto lat znajdowali się pod okupacją wyspiarzy. Springboks pierwsze mecze rozegrali jeszcze jako poddani królowej. W 1891 drużyna British Isles objeżdżała kolonie i rozgrywała mecze z lokalnymi zespołami. Zmierzyła się między innymi z reprezentacją terenów burskich. O wiele lepiej przygotowani przyjezdni rozgromili lokalnych graczy. Z biegiem lat zawodnicy z Południowej Afryki stawali się coraz lepsi. Podczas brytyjskich wizyt wypadali coraz lepiej, a sami też zaczęli wyruszać poza rodzime tereny. W latach 1906-1907 reprezentacja kolonii miała okazję grać w Wielkiej Brytanii i Francji. Podczas kilku meczy popisała się znacznymi umiejętnościami. Sportowe osiągnięcia były przyczyną dumy Afrykanerów i znacznie przyczyniły się do kształtowania ich narodowej tożsamości. To właśnie podczas wyjazdu do Europy w roku 1907 powstał przydomek Springboks. Pochodzi on od występującego na południu Afryki kuzyna antylopy - niewielkiego, rogatego ssaka. Dzisiaj zwierzę znajduje się w herbie drużyny obok lokalnej rośliny - protei królewskiej.
Największe osiągnięcia Springboków
Reprezentacja południa Afryki urosła w siłę jeszcze bardziej po ogłoszeniu niepodległości. Do roku 1920 Springboks i The All Blacks uplasowały się jako dwie największe siły w świecie Rugby Union. Trasa Springboks po Australii i Nowej Zelandii została określona nieformalnymi mistrzostwami świata w Rugby. Wtedy też rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy drużyną z RPA oraz The All Blacks. Po drugiej wojnie światowej sytuacja zespołu przez wiele lat była bardzo specyficzna. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom, ale mecze często były bojkotowane ze względów politycznych. Apartheid spotykał się z protestami na całym świecie. Ich konsekwencją było wykluczanie Springboków z wielu istotnych imprez. Polityka kraju wpłynęła również na relację z drużyną The All Blacks. Występujący w jej szeregach gracze o pochodzeniu maoryskim podczas tras po RPA nie byli traktowani na równi z zawodnikami białymi. Springboks wrócili do pełnej chwały po zmianie sytuacji politycznej. W roku 1991 upadł Apartheid i za granicą zespół już nie był witany protestami. W roku 1995 w Republice Południowej Afryki odbyły się Mistrzostwa Świata Rugby Union i Springboks pełnili rolę ich nieoficjalnych gospodarzy. Co ważniejsze, RPA wygrała puchar. Fakt ten miał również bardzo duże znaczenie symboliczne. Podczas imprezy prezydent młodej republiki - Nelson Mandela nosił koszulkę Springboks, co znacznie skonsolidowało podzielone do tej pory społeczeństwo kraju. Po 1995 reprezentacja wzięła udział w wielu prestiżowych imprezach na całym świecie i zdobyła pokaźną pulę trofeów.
Powrót do góryChcesz otrzymywać informacje o największych wydarzeniach i wyjątkowych ofertach bezpośrednio na skrzynkę odbiorczą?