Wyścigi konne

Jeździectwo jest jednym z najstarszych i najszlachetniejszych rodzajów sportu, w obrębie którego istnieje wiele dyscyplin. Na StubHub każdy wielbiciel koni znajdzie coś dla siebie. Kup bilety na jeździectwo i przeżyj niepowtarzalne emocje na zawodach w powożeniu i reiningu. Podziwiaj harmonię i elegancję tresury i woltyżerki na najsławniejszych hipodromach świata. Albo stawiaj na właściwe konie na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych.

Jeździectwo – sport z długą historią

Więź pomiędzy koniem i jeźdźcem fascynuje ludzkość od dawna i sporty konne znane są już od starożytności. Ujeżdżenie, czyli tresura koni, skoki przez przeszkody i wszechstronny konkurs konia wierzchowego to dyscypliny jeździeckie zaliczane do sportów olimpijskich od początku XX wieku. Międzynarodowa Federacja Jeździecka FEI uznaje ponadto jako sport hippiczny powożenie, czyli wyścigi zaprzęgów konnych i woltyżerkę – pokazy akrobatyczne z udziałem koni. Od 1983 roku do tej grupy dołączyły bardzo popularne rajdy długodystansowe. Najmłodszą z dyscyplin sportowych jest reining, czyli ujeżdżenie koni w stylu western, wprowadzone do klasyfikacji w 2000 roku. Niezmiernie popularnym sportem jeździeckim są ponadto cieszące się ogromnym zainteresowaniem wyścigi konne. Współczesne wyścigi narodziły się w Anglii, skąd rozprzestrzeniły się na cały świat. Wyścigi konne to dla oglądających źródło ogromnych emocji, a obecność na trybunach torów wyścigowych uznawana jest za rozrywkę na najwyższym poziomie. Myśląc o sportach hippicznych nie sposób pominąć też polo– gry drużynowej, która narodziła się w Azji i spopularyzowała się w Europie w XIX wieku. Polo to gra rozgrywana przez dwie czteroosobowe drużyny jeźdźców na trawiastym boisku. Jej celem jest wbicie piłki w bramkę przeciwnika.

Bilety na jeździectwo na całym świecie czekają!

Kupując bilety na jeździectwo na StubHub, otwierasz sobie wrota hipodromów na całym świecie, ponieważ jest to ogromnie popularna dziedzina sportu na wszystkich kontynentach. Ze StubHub znajdziesz największe międzynarodowe i krajowe konkursy tresury, skoków przez przeszkody i WKKW i pojedziesz na mistrzostwa olimpijskie. Dostań się z nami na Grand National w Liverpool, żeby zobaczyć wyścigi z przeszkodami i poznaj najsławniejsze i najbardziej prestiżowe zawody wyścigowe, takie jak St. Leger, Ascot, Washington International, Prix de Diene i wiele, wiele innych. W Polsce czekają na Ciebie najsłynniejsze tory wyścigowe w Warszawie, Sopocie, Wrocławiu i Krakowie. Jeśli interesujesz się polo, na pewno zainteresujesz się możliwością udziału w odbywających się co trzy lata mistrzostwach świata albo skusisz się na wyprawę do Argentyny, skąd wywodzą się najlepsze drużyny polo na świecie. Na amatorów reiningu, czyli ujeżdżenia w stylu western, czekają bilety na najbardziej znane pokazy w Stanach Zjednoczonych, Czechach i na wielu innych liczących się arenach świata. Jeśli kochasz jazdę konną w każdym stylu, nie wahaj się i już dziś zaplanuj swoją wyprawę na hipodrom marzeń!


Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.