Watford

W Premier League oraz w niższych klasach rozgrywkowych wciąż występują piłkarskie kluby, których początki sięgają lat 80. i 90. XIX wieku. Jednym z nich jest założone w 1881 roku Watford, znane także jako The Hornets (Szerszenie), które największe sukcesy święciło pod wodzą Grahama Taylora w latach 1977-1987. Jeśli chcesz poznać magię stadionu Vicarage Road, to już teraz kup bilety na Watford FC. Warto dodać, że stadion mogący obecnie pomieścić niemal 21,5 widzów zapełniany jest w co najmniej 95% bez względu na klasę rywala i szczebel rozgrywek. Bilety na Watford FC to gwarancja uczestnictwa w sportowym spektaklu na wysokim poziomie. Spektaklu niekiedy dramatycznym, innym razem rozgrywanym w szalonym tempie.

Ponad 130 lat tradycji

Początki klubu położonego nieopodal Londynu to rok 1881, kiedy to powstała drużyna Watford Rovers, złożona wyłącznie z graczy amatorskich. Niemal od początku późniejsze Watford FC to regularne występy w krajowych rozgrywkach pucharowych na szczeblu lokalnym. W 1898 roku doszło do fuzji Watford Rovers i Watford St. Mary's, skutkiem czego powstał Watford Football Club. Warto dodać, że już w 1897 roku zawodnicy regularnie dostawali pieniądze za pracę – klub stał się w pełni zawodowy. Przez kolejne dekady drużyna występowała na niższych szczeblach rozgrywkowych, osiągając lokalne sukcesy. Największe dokonania związane są z osoba późniejszego trenera angielskiej kadry, Grahama Taylora, który pracował w Watford od 1977 roku, oraz muzyka Eltona Johna, ówczesnego właściciela. W ciągu kilku lat zawodnicy grający w żółto-czarnych koszulkach awansowali z czwartego poziomu rozgrywek do First Division (protoplastą jest Premier League), zdobywając tytuł wicemistrzowski w sezonie 1982/83 mistrzostwo przypadło graczom z Liverpoolu, zaś na najniższym stopniu podium zameldowali się piłkarze Manchesteru United). Sezon 1983/84 to debiut w europejskich pucharach (trzecia runda Pucharu UEFA). Kolejne lata nie były już tak przyjazne fanom The Hornets, drużyna występowała nawet na trzecim poziomie ligowym. Ostatni z sukcesów to awans do Premier League wywalczony w sezonie 2014/2015.

Ciekawostki

W mistrzowskim sezonie 1982/83 w barwach Watford FC występował między innymi Luther Blissett – jeden z pierwszych ciemnoskórych reprezentantów Albionu. Urodzony na Jamajce zawodnik został także królem strzelców, zdobywając 27 bramek. Poza osobami Grahama Taylora, Eltona Johna i Luthera Blisseta najbardziej znane postacie związane z klubem położonym blisko Londynu to: David James, Park Chu-young, Manuel Almunia, John Barnes czy Heurelho Gomes.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Watford
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.