Valencia

Primera Division to liga, która przyciąga uwagę milionów sympatyków piłki nożnej na najwyższym poziomie. Nic dziwnego, ponieważ największe gwiazdy światowego futbolu rywalizują właśnie na hiszpańskich murawach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w lidze jest Valencia, która w tabeli wszechczasów Primera Division zajmuje trzecie miejsce! Dlatego warto już teraz zarezerwować bilety na Valencia, aby przekonać się, jak radzi sobie ta uznana sportowa marka nie tylko na krajowym podwórku, ale także w międzynarodowych rozgrywkach.

Jak „Nietoperze” znalazły się na piłkarskiej murawie

Historia klubu sięga 1919 roku, kiedy grupa mieszkańców Walencji postanowiła powołać do życia profesjonalny zespół piłki nożnej. I tak, 18 marca tego samego roku powstał Valencia Club Football. Dwa miesiące później team rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie. Wówczas musieli uznać wyższość rywala. Jednak z biegiem czasu drużyna notowała regularne postępy. Pierwszy znaczący sukces nastąpił w 1923 roku, kiedy Valencia wywalczyła tytuł mistrza regionu, który otworzył klubowi furtkę do krajowych rozgrywek, czyli Pucharu Hiszpanii. Jeszcze tego samego roku zespół zagrał pierwszy mecz na nowo oddanym do użytku stadionie Estadio Mestalla. W 1931 roku Valencia zadebiutowała na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek, czyli w Primera Division.

Złote lata czterdzieste i późniejsze sukcesy walecznej Valencii

Na początku lat 40. włodarze zespołu coraz śmielej inwestowali w klub, zarówno jeśli chodzi o kadrę, jak i finanse. Dosyć szybko przyniosło to oczekiwane efekty w postaci pierwszych zdobytych prestiżowych tytułów, a bilety na Valencia rozchodziły się w niesamowitym tempie. W 1941 roku Valencia osiągnęła ogromny sukces, zdobywając Puchar Hiszpanii. Co ciekawe, tytuł ten miał wówczas większe znaczenie niż mistrzostwo kraju, którym Valencia zadowoliła się rok później. Nie były to ostatnie sukcesy ekipy o przydomku „Che”. W tej samej dekadzie zespół zdobył jeszcze dwa tytuły Mistrza Hiszpanii (1944, 1947) oraz Puchar Hiszpanii (1949), chociaż warto dodać, że w finale tych rozgrywek „Nietoperze” uczestniczyły jeszcze trzykrotnie, w latach 1944-1946, za każdym razem ulegając przeciwnikowi. Kolejnym wielkim osiągnięciem Valencii, poza zdobywanymi w międzyczasie innymi trofeami, były widowiskowe zwycięstwa na arenie międzynarodowej. Dwie wygrane z rzędu w Pucharze Miast Targowych (1962, 1963), w tym spektakularne zwycięstwo w finale nad lokalnym rywalem Barceloną, umocniło pozycję Valencii w Europie. Przypieczętowały je triumf w Pucharze Zdobywcy Pucharów w 1980 oraz wygrana rok później w Superpucharze Europy. W 1999 roku Valencia zdobyła Superpuchar Hiszpanii. Natomiast historyczne osiągnięcie zespołu datuje się na 2004 rok, kiedy ekipa prowadzona pod wodzą Rafy Beniteza okazała się najlepsza w Primera Division, Pucharze UEFA, a także Superpucharze Europy.

Primera Division na wyciągnięcie ręki

Spoglądając na wyniki osiągane przez ten hiszpański klub, nic dziwnego, że bilety na każdy mecz Valencia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Primera Division nieustannie cieszy się ogromną popularnością, stąd warto być na bieżąco i śledzić poczynania najlepszych drużyn, konkurujących z Valencią, takich jak Real Madryt czy FC Barcelona.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Valencia
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.