Udinese

Udinese to włoski klub piłkarski o ponad stuletniej historii. W tym czasie team z Udine doczekał się kilku ważnych sukcesów, a jego historię z pewnością można określić mianem barwnej. Warto kupić bilety na Udinese, by osobiście sprawdzić, jak drużyna radzi sobie na boisku.

Długa historia Udinese

Udinese to włoska drużyna piłkarska, której nazwa nawiązuje do siedziby klubu – miasta Udine. Klub założono pod koniec XIX wieku i już pierwszy sezon przyniósł mu pierwsze sukcesy. Choć trofeum nie jest uznawane za oficjalne, team zdobył wówczas Torneo FNGI. Dopiero w sezonie 1912/1913 Udinese zadebiutował jednak w oficjalnych meczach rozgrywanych pod szyldem FIGC. W latach 20. po raz pierwszy rozegrano mecze o Puchar Włoch. Co ciekawe, do rozgrywek nie przystąpiły najlepsze włoskie kluby, co ułatwiło Udinese dotarcie do finału. Kolejne dekady to pasma wzlotów i upadków, a także balansowania na granicy lig. Na przełomowe chwile kibicom przyszło poczekać do nowego millenium. W 2008 roku piłkarze po raz pierwszy wystąpili w nowych strojach, jednak nie to przykuło uwagę kibiców team. Prawdziwym novum w krajowej piłce nożnej był kanał telewizyjny, którego program w stu procentach poświęcono losów klubu. Co ciekawe, Udinese Channel był dostępny na całym świecie.

Ważne trofea i rekordy Udinese

Klub Udinese wywalczył kilka ważnych zwycięstw, które kształtowały drużynę na przestrzeni dekad. Już w 1925 roku zespół zatriumfował w Serie B, by powtórzyć sukces w 1956 i 1979 roku. W latach 70. Włoska drużyna zdobyła też Puchar Anglo-Włoski. Kolejne dziesięciolecie przyniosło teamowi wygraną w Pucharze Mitropa. Team triumfował również w młodzieżowych rozgrywkach. Na początku lat 90. XX wieku Udinese wywalczył Młodzieżowy Puchar Włoch. Kolejnym ważnym zwycięstwem było zdobycie Pucharu Intertoto, który dołączył do kolekcji trofeów teamu w 2000 roku. Oprócz triumfów warto zwrócić uwagę na ważne rekordy na koncie Udinese. Wśród najwyższych zwycięstw wrażenie robi bez wątpienia dziewięciopunktowa przewaga, którą klub rozgromił M.A.T.E.R. Rzym w sezonie 1942/1943. Najbardziej spektakularny czas pod względem zdobytych punktów to jednak XXI wiek. W sezonie 2010/2011 piłkarzom Udinese udało się wywalczyć aż 66 punktów. Rok wcześniej najwięcej goli w sezonie strzelił Antonio Di Natale, zdobywając 29 bramek. Ten sam piłkarz ma na swoim koncie jeszcze jeden rekord w postaci największej liczby występów w lidze. Antonio Di Natale pojawił się na boisku w barwach Udinese aż 379 razy. Co ciekawe, na tym nie zakończyła się przygoda gracza z Udinese. Piłkarz został bowiem trenerem drużyny. W historii Udinese nie brakuje również polskich akcentów. Marek Koźmiński grał w barwach włoskiego klubu aż 5 lat.

Inne interesujące rozgrywki dla fanów Udinese

Udinese można zobaczyć w rozgrywkach Serie A. Warto kupić bilety na mecz Udinese, by zobaczyć włoski team na żywo.


Gdzie

  • Wszystkie
  • Włochy
Wszystkie płatności są realizowane w PLN. Orientacyjne ceny w USD są podane jedynie w celach informacyjnych.

Nadchodzące wydarzenia międzynarodowe

Stadio San Siro, Mediolan, Włochy
Data e ora da confermare
Od 34,76 USD 129,75 zł Pozostało/y +100 bilety
Od 34,76 USD Pozostało/y +100 bilety
Zobacz bilety
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.