Torino

Torino Football Club, wcześniej znane jako AC Torino i Torino Calcio, należy do najbardziej utytułowanych klubów w całej Italii. Zamawiając bilety na mecz Torino, każdy kibic ma gwarancję uczestnictwa w wydarzeniu sportowym na wysokim poziomie. Szczególnie ekscytujące są spotkania z lokalnym rywalem – Derby della Mole – z historią sięgającą roku 1906. O ile piłkarze drugiego z turyńskich klubów – Juventusu – mają fanów w całych Włoszech, to już w samym mieście przeważają wierni kibice Torino FC. Oczywiście kupując bilety na mecz Torino, można także zobaczyć inne legendarne kluby z Serie A, jak Napoli, AS Roma, Fiorentina, Inter czy AC Milan.

Obfita w sukcesy historia naznaczona tragedią

Historia Torino FC nie tylko ze względu na miasto związana jest z Juventusem – to fani tego klubu w 1906 roku założyli nowy klub, powstały jako kontynuacja FC Torinese. Dziś już o zagmatwanych początkach mało kto pamięta. Istotniejsze znaczenie dla sympatyków Torino FC mają liczne sukcesy, z pierwszym tytułem mistrzowskim zdobytym w 1928 roku na czele, oraz historia naznaczona tragedią z 4 maja 1949 roku. Wtedy to w katastrofie lotniczej zginęło między 18 piłkarzy oraz pięciu członków klubu (trener, dwóch menedżerów, masażysta oraz dyrektor techniczny). Złota era naznaczona sześcioma tytułami krajowymi (1928, 1943, 1946-1949) przeszła do historii. W latach 40. XX wieku piłkarze Torino stanowili o sile narodowej kadry Italii – w spotkaniu z Węgrami rozegranym w 1947 roku było aż dziesięciu zawodników na co dzień przywdziewających wiśniowe koszulki. Przez długie lata po katastrofie lotniczej klub nie osiągał znaczących sukcesów – największe to siódmy tytuł mistrzowski zdobyty w 1976 roku, puchary krajowe (ostatni w 1993 roku) oraz dobre występy w Europie (między innymi półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1964/1965 i finał Pucharu UEFA edycji 1991/1992). Chcąc uczestniczyć w burzliwej historii siedmiokrotnego mistrza Włoch, warto skusić się na propozycję, taką jak „kup bilety na Torino FC”. Emocje gwarantowane.

Piłkarze Torino

Przez wiele lat, to tragicznej katastrofy lotniczej z 1949 roku, piłkarze Torino stanowili o sile włoskiej reprezentacji. Przez kolejne lata również nie brakowało zawodników kadry, którzy czarowali wymagających fanów klubu z Turynu. Najbardziej znani to: Ciro Immobile, Angelo Ogbonna, Gianluca Pessotto, Christian Vieri, Ruggiero Rizzitelli, Diego Fuser czy Cristiano Lucarelli. Najsłynniejsi cudzoziemcy to choćby Enzo Scifo, Hakan Sukur, Enzo Francescoli, Maxi Lopez, Martín Vazquez czy polski obrońca Kamil Glik, kontynuujący karierę od 2016 roku w występującym w Ligue 1 AS Monaco.

Pozostałe wydarzenia sportowe

Zamawiając bilety na mecz Torino FC, warto również rozważyć inne propozycje, gwarantujące najwyższy poziom piłkarskich wrażeń. Najbliżej od stadionu Torino będzie na trybuny Juventusu . Ponadto wiele emocji będzie czekać na spotkaniach takich klubów, jak Sampdoria , Genoa CFC , Ac Milan czy francuskiej j drużyny OGC Nice . Szykując się do wyjazdu, już dziś kup bilety na Torino FC i na mecz któregoś z innych zespołów z Serie A bądź Ligue 1.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Torino
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.