SV Darmstadt 98

SV Darmstadt 98 to jeden z niemieckich klubów piłkarskich o najdłuższej historii. Jak sama nazwa nam podpowiada, powstał w 1898 roku. Klub z Darmstadt w Hesji jest jednym z najlepszych w swoim regionie i nieraz grał w topowej niemieckiej Bundeslidze. Fani są niezwykle oddani swojej drużynie, dlatego każdy jej mecz jest traktowany jako lokalne futbolowe święto. Nic więc dziwnego, że na bilety na SV Darmstadt 98 jest zawsze wielu chętnych.

Klub z tradycjami

Historia zespołu z Hesji sięga jeszcze końca XIX wieku, gdy powstał klub FC Olympia Darmstad. Jednak na poważnie na futbolowej mapie kraju drużyna zaistniała w 1919 roku, gdy połączyła się z Darmstädter Sport Club 1905. Wtedy powstał zespół o obecnej nazwie. Skrót SV oznacza sportverein, czyli po niemiecku po prostu klub sportowy. Drużyna zawsze miała swoich bardzo oddanych fanów w swoim mieście, jednak na sukcesy na poziomie krajowym musiała sporo poczekać. Gdy w latach 60. ubiegłego wieku powstała Bundesliga, SV grał w ligach regionalnych. W 1974 roku klub dołączył do świeżo utworzonej 2. Bundesligi, by cztery lata później awansować do rozgrywek najwyższej ligi. Choć nie zdołał się w niej utrzymać, to do Bundesligi powrócił w sezonie 1981/82. Później jednak znów spadł, a w latach 90. grał głównie w trzeciej lidze. Do najwyższej Bundesligi udało mu się jednak ponownie awansować w sezonie 2015/16.

Osiągnięcia SV Darmstadt 98

Największe sukcesy jednak drużyna zawsze odnosiła na poziomie lokalnym. Sześć razy zdobyła Puchar Hesji, trzy razy zadowalając się drugim miejscem. Siedem razy też stawała na najwyższym podium w lokalnej Hessenlidze. Fani niezwykle cenią drużynę za jej waleczność i nieustępliwość, czego dowodem jest to, że na awans do Bundesligi czekała aż 33 lata. SV nosi przydomek "Lilie" ("Die Lilien") - to nawiązanie do kwiatu, który widnieje na fladze miasta Darmstadt. Samo miasto nie jest zbyt duże - zamieszkuje je około 155 tysięcy osób. Jego mieszkańcy są jednak z klubem niezwykle zżyci, przez co zawsze jest dużo chętnych na bilety na mecz SV Darmstadt 98. Fani są dumni z kibicowania jednej z najstarszych niemieckich drużyn, ale również stadion SV ma bardzo długą tradycję. Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor - bo tak się oficjalnie nazywa - powstał w 1921 roku. W 2014 r. przeszedł jednak gruntowną renowację i od tego czasu jest w stanie pomieścić 17 tysięcy fanów futbolu.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na SV Darmstadt 98
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.