Schalke 04

Dlaczego warto zainwestować w bilety na Schalke 04? Ponieważ jest to jedna z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych marek w niemieckim futbolu. Każdy miłośnik piłki nożnej bez wątpienia umieści klub z Zagłębia Ruhry w czołówce najlepszych drużyn Bundesligi – ligi, która gwarantuje niezapomniane piłkarskie emocje!

Mistrzostwa, puchary, rekordy

Schalke 04 zostało założone w Gelsenkirchen w 1904 roku. Do dziś ma tutaj swoją siedzibę oraz nowoczesny stadion Veltins Arena, na który ciągną tłumy kibiców "Królewsko-Niebieskich", jak często nazywany jest ten klub. Bilety na każdy mecz Schalke 04 rozchodzą się błyskawicznie. Jednak nie ma się czemu dziwić, ponieważ organizacja ugruntowała swoją pozycję w Bundeslidze i dowiodła, że pieniędzy wydawanych na sportowe spektakle z udziałem piłkarzy Schalke 04 z pewnością nie można zaliczyć do wyrzuconych w błoto. W historii klubu zdarzały się przecież tak efektowne zwycięstwa w oficjalnych spotkaniach, jak to na wyjeździe z Bayernem Monachium (7:0), czy wielokrotne triumfy różnicą aż pięciu bramek, co świadczy o sile i potencjale ekipy z Gelsenkirchen. Pierwsze poważne sukcesy na arenie krajowej datuje się już na lata 30. ubiegłego wieku. To wtedy zawodnicy Schalke 04 wielokrotnie święcili triumfy w kraju, zdobywając mistrzostwa oraz uczestnicząc w finałach Pucharu Niemiec.

Schalke 04 – synonim sukcesu

Od momentu, w którym powstała Bundesliga, piłkarze Schalke 04 aż dziesięciokrotnie stawali na podium tych rozgrywek. Oprócz sukcesów w Niemczech, klub święcił także triumf na arenie międzynarodowej, a dokładniej w Pucharze UEFA w sezonie 1996/1997. Po brawurowej przeprawie przez poszczególne rundy turnieju, Schalke 04 zmierzyło się w finałowym dwumeczu z Interem Mediolan. Oba spotkania nie przyniosły rozstrzygnięcia, a ostateczny wynik, korzystny dla niemieckiej drużyny, ustaliły dopiero rzuty karne. Schalke 04 świetnie radzi sobie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. W 2001 roku wywalczyło wicemistrzostwo Niemiec, dające prawo udziału w Lidze Mistrzów, a także Puchar Niemiec. Wkrótce nadszedł czas na kolejne sukcesy na europejskich arenach. Odpowiednio w latach 2003 i 2004 piłkarze Schalke 04 sięgali po Puchar Intertoto, który dawał im przepustkę do gry w Pucharze UEFA. W pierwszej dekadzie bieżącego wieku, Schalke jeszcze trzykrotnie zdobywało wicemistrzostwo Niemiec, jak również wywalczyło Puchar Ligi w 2005 roku. Warto wspomnieć także o sukcesach w postaci zdobycia Pucharu i Superpucharu Niemiec w 2011 roku, oraz dotarciu do półfinału Ligi Mistrzów, w którym górą okazał się Manchester United. To wyjaśnia, dlaczego bilety na Schalke 04 cieszą się tak dużym powodzeniem


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Schalke 04
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.