SC Freiburg

Bundesliga od wielu lat zaliczana jest do pięciu najważniejszych klas rozgrywkowych w Europie. Każde spotkanie gwarantuje wysoki poziom sportowy, wiele emocji oraz odpowiednią atmosferę na trybunach zarówno na największych stadionach, jak również na kameralnych obiektach. O sile ligi decydują nie tylko najbardziej uznane marki, jak Bayern Monachium czy Borussia Dortmund, ale także mniejsze kluby. Aby poczuć specyfikę rozgrywek, wystarczy zamówić bilety na mecz SC Freiburg. Mecze odbywają się na kilkakrotnie modernizowanym obiekcie z 1953 roku, mogącym pomieścić niespełna 25 tysięcy widzów. Władze klubu wraz z władzami miasta rozważają kolejną modernizację lub budowę nowego stadionu, spełniającego kryteria XXI wieku.

SC Freiburg, czyli historia od 1904 roku

SC Freiburg należy do grona najstarszych klubów piłkarskich w Niemczech. Powstał w 1904 roku jako fuzja Freiburger Fußballverein 04 i FC Schwalbe Freiburg, stając się największym klubem w Bryzgowii, regionie położonym blisko granic z Francją i Szwajcarią. Przez wiele lat SC Freiburg grał w niższych klasach rozgrywkowych, by w roku 1978 awansować do 2. Bundesligi. Lata 90. XX wieku i późniejsze to czas, kiedy piłkarze balansowali na krawędzi 1. i 2. Bundesligi, stając się rozpoznawalnym klubem na terenie całych Niemiec. Trzykrotnie w historii, w sezonach 1995-1996, 2001-2002 i 2013-2014, można było kupić bilety na SC Freiburg na spotkania w europejskich pucharach. Klub założony w 1904 roku występował w nieistniejącym już Pucharze UEFA oraz w Lidze Europy.

O sukcesach SC Freiburg

Największe sukcesy klubu w kraju to czterokrotne zwycięstwo rozgrywek 2. Bundesligi (ostatnie w sezonie 2015/2016) oraz piąte miejsce w Bundeslidze na koniec sezonu 2012/2013. W rozgrywkach europejskich największe sukcesy to zajęcie trzeciego miejsca w grupie Lidze Europy w sezonie 2013/2014 oraz trzecia runda Pucharu UEFA (2001/2002). Najlepszym strzelcem w historii klubu (82 gole w 262 występach) jest Joachim Löw, kiedyś skuteczny środkowy napastnik, następnie ceniony trener niemieckiej drużyny narodowej. Do klubowych legend należy także Volker Finke, najdłużej pracujący z jedną drużyną szkoleniowiec w Niemczech, który prowadził drużynę w latach 1991-2007. Najwyższe zwycięstwo w oficjalnych rozgrywkach to 8-0 z FC Kilia Kiel w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec w sierpniu 1993 roku


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na SC Freiburg
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.