Sassuolo

Sassuolo to włoska drużyna futbolowa o prawie stuletniej tradycji. Team z niewielkiego miasta na północy Italii ma za sobą burzliwą historię, w której zawsze wspierali go zagorzali kibice. Największy sukces drużyny to awans do Serie A, na który klub ciężko pracował przez wiele dekad. Warto zdobyć bilety na Sassuolo, by zobaczyć w akcji zarówno piłkarzy, jak i ich wiernych fanów.

Historia Sassuolo

Początki drużyny piłkarskiej Sassuolo sięgają 1920 roku. Wówczas piłkarze grali w barwach herbu miasta o tej samej nazwie. Początkowo zespół składał się z amatorów i stopniowo wypracowywał standardy gry. Na pierwsze sukcesy kibice klubu musieli jednak poczekać do lat 60. XX wieku. Wówczas team uczestniczył w meczach Serie D. Team przez kilka sezonów utrzymywał się w lidze, co było niewątpliwym sukcesem dla zespołu grającego przez wiele lat na amatorskich zasadach. W 1974 roku klub zmienił nazwę na Sassuolo Calcio, a przemianowanie pociągnęło za sobą przeprowadzkę do Fiorano. Lata 80. XX wieku przyniosły drużynie sukcesy w postaci gry w meczach o stopień wyżej, czyli w fazie interregionalnej. W sezonie 1981/1982 zespół wywalczył w tych rozgrywkach szóste miejsce, jednak nie był to jedyny triumf Sassuolo. Napastnik teamu zdobył bowiem tytuł króla strzelców. Jednym z najważniejszych momentów w historii drużyny był sezon 1983/1984. Wówczas klub zwyciężył w grupie D i doczekał się historycznego awansu do Serie C2. Warto zauważyć, że team poniósł wówczas tylko trzy porażki, co potwierdzało jego rosnącą formę. Finalnie zespół wylądował na szóstym miejscu, a dla jego kibiców taka lokata była prawdziwym powodem do świętowania. Kolejne dekady to wzloty i upadki oraz balansowanie pomiędzy ligami. Na taką sytuację znaczący wpływ miały także zmiany w kierownictwie klubu. W XIX wieku przyszedł czas na podnoszenie poprzeczki. Drużyna awansowała do Serie B, i utrzymywała się w niej przez kilka sezonów. W 2013 roku team wywalczył możliwość gry w Serie A, co niewątpliwie było jego największym sukcesem.

Ważne osiągnięcia i kibice

Sassuolo w czasie swojej stuletniej kariery przebył wszystkie szczeble krajowych rozgrywek. Team raz pojawił się w Serie A w sezonie 2013/2014. Zespół pięciokrotnie wystąpił w Serie B, a także dwa razy trafił do Serie C1 i C2. Najwięcej czasu team spędził jednak na piątym poziomie (łącznie 20 sezonów). Sassuolo to niewielkie miasto, więc piłkarze drużyny nie mogli liczyć na tak spektakularną liczbę kibiców jak Milan czy Juventus. Mimo niewielkiej liczebności fani drużyny są bardzo zaangażowani w życie teamu. Najważniejszą, zorganizowaną grupą kibiców są Ultras Sassuolo. Najwięksi rywale teamu w regionie to Carpi i Cesena.

Inne interesujące wydarzenia dla kibiców Sassuolo

Zespół z Sassuolo można zobaczyć w rozgrywkach Serie A . Warto kupić bilety na mecz Sassuolo, by zobaczyć tę waleczną drużynę na żywo.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Sassuolo
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.