Premier League lub Premiership jest maksymalną kategorią piłkarską w Wielkiej Brytanii, w której rywalizują drużyny z Anglii i Walii. Liga angielska jest uznana przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu za najlepszą i najmocniejszą ligę europejską ostatniego dziesięciolecia wyprzedzając nawet hiszpańską Primera Division i włoską Serie A, które w tym rankingu zajmują drugie i trzecie miejsce. Zainteresowanie rozgrywkami na brytyjskich boiskach jest olbrzymie wśród miłośników futbolu zarówno na Wyspach Brytyjskich jak i w każdym innym zakątku świata.Założenie Premier League i ćwierć wieku elitarnego futbolu

Anglia, jak wszyscy kibice dobrze wiedzą, jest kolebką piłki nożnej, która przez dekady była na najwyższym poziomie. Niestety, po złotych latach 70-tych angielski futbol zaczął tracić popularność, a niezadowolenie kibiców wzrastało. Na początku lat 90 postanowiono podjąć dokonać drastycznych reform czego efektem było powstanie Premier League, nowej ligi niezależnej od Angielskiej Federacji Piłki Nożnej (FA). Kolejnym bardzo istotnym powodem powstania nowej ligi było zarządzanie prawami do retransmisji telewizyjnych meczów. Do tej pory angielskie kluby zarabiały znacznie mniej niż ich europejskie odpowiedniki. Po roku 1992 to się zmieniło. Drużyny zaczęły zarabiać więcej, co zaowocowało przebudową stadionów, transferami i w rezultacie - znacznym polepszeniem się sytuacji brytyjskiej piłki. Aktualnie, po prawie 25 latach od reformy, Premier League składa się z 20 drużyn, w których skład wchodzą takie potęgi jak Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Liverpool czy beniaminki Newcastle, Brighton i Huddersfield Town. Gra w maksymalnej kategorii brytyjskiej jest wyzwaniem dla każdego piłkarza i trenera, a oglądanie meczów na najwyższym poziomie - gratką dla każdego kibica.

Masz problem z kupnem biletów na Premier League 2017/2018? Ze StubHub to naprawdę proste!

Każdy kibic, który kiedyś próbował nabyć bilety na Premier League wie, że to niełatwe zadanie. Liga angielska jest jedną z najlepszych lig piłkarskich na świecie dlatego zainteresowanie meczami jest ogromne. Bilety na mecze Arsenalu, Chelsea, Manchesteru czy nawet słabszych klubów takich jak Swansea czy Crystal Palace wyprzedają się na długo przed samym spotkaniem. Jak więc kupić bilety na konkretny mecz Twojej ulubionej drużyny? Świetnym rozwiązaniem jest nasza platforma. W StubHub jesteśmy zagorzałymi kibicami i śledzimy wszystkie mecze największych europejskich lig. Wśród nich nie mogłoby oczywiście zabraknąć angielskiej Premier League. Na naszym portalu znajdziesz bilety na wszystkie najwaniejsze mecze Premier, nawet na te wyprzedane. Poszukaj meczu, który chcesz obejrzeć na żywo i wybierz swoje miejsca na trybunach za pomocą interaktywnej mapy stadionu. To naprawdę łatwe, szybkie i przede wszystkim bezpieczne. Teraz już nic nie stoi Ci na przeszkodzie, aby delektować się najlepszym futbolem na żywo! Spróbuj, a później podziel się z nami swoimi wrażeniami!

Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.