Malaga

Na firmamencie hiszpańskich gwiazd futbolu Malaga nie świeci co prawda tak jasno jak Real Madryt czy FC Barcelona, ale i ona sprawiła już swoim kibicom niejedną przyjemną niespodziankę. Malaga zdobyła Puchar Intertoto i ma na koncie kilka spektakularnych meczy w Primera División, a na swojej rodzimej Costa del Sol święci prawdziwe triumfy. Drużyna przeżyła największy boom pod opieką samego Manuela Pellegriniego. Jej obecnym właścicielem jest katarski szejk Abdullah Al Thani.

La Rosaleda – posłuchaj jak bije serce piłkarskiej Andaluzji

Każdego lata La Rosaleda staje się areną rozgrywek Trofeo Costa del Sol – prestiżowego turnieju klubowego zainaugurowanego w 1961 roku. W tym czasie malagijski stadion wypełnia się rozemocjonowanymi kibicami śpiewającymi La Bombonerę – bilety na Malagę to wtedy prawdziwy strzał w dziesiątkę, bo biało-niebiescy są zdobywcami największej liczby pucharów. Boquerones niezmiernie aktywnie udzielają się w lokalnych i międzynarodowych spotkaniach i jako kilkukrotni zdobywcy mistrzowskiego tytułu w Segunda División mają ugruntowaną pozycję w świecie zawodowej piłki nożnej. Coraz lepiej radzą też sobie w Primera División legendarnej hiszpańskiej La Ligi. Kup bilety na Malagę i przekonaj się na własne oczy, ile potencjału drzemie w tej drużynie!

Primera División: czy Malaga powtórzy erę Pellegriniego?

Malaga mogłaby z powodzeniem zadowolić się swoją pozycją lokalnej gwiazdy, ale jej ambicje sięgają o wiele wyżej: marzy o mistrzostwskim pucharze Hiszpanii. Istniejący od 1906 roku klub przez długie lata walczył o ustabilizowanie swojej pozycji w Primera División, na przemian wchodząc i wypadając z pierwszej ligi. W latach 70., podczas „złotego pięciolecia”, Malaga po raz pierwszy pozostała tam przez pięć sezonów z rzędu, w 1973 dochodząc do półfinałów rozgrywek. Wkrótce potem zespół znowu jednak spadł do Segunda División. Wielki powrót miał mu tym razem zagwarantować werbunek takich gwiazd boiska, jak Juanito, Esteban Vigo, Villaverde i Ruiz García i stworzenie zespołu, który przeszedł do historii jako Super Malaga. Pomimo wysiłków, Maladze nie udało się powtórzyć sukcesu z lat 70., ale w 2002 odniosła pierwsze zwycięstwona arenie międzynarodowej, zdobywając Puchar INTERTOTO. Kolejny okres świetności drużyny rozpoczął się, kiedy w 2010 roku trenerem klubu został Manuel Pellegrini. Pod jego opieką Malaga zajęła czwarte miejsce w lidze i zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów UEFA, gdzie dotarła do ćwierćfinału.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Malaga
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.