Leicester City

Leicester City to drużyna, która nie raz była na ustach całej Wielkiej Brytanii. Bilety na Leicester City to szansa zobaczenia w akcji zespołu, który trzykrotnie triumfował w Pucharze Ligi Angielskiej, a w sezonie 2015/2016 w pięknym stylu zdobył mistrzostwo Anglii.

Początki mistrzów

Historia jednego z najsłynniejszych brytyjskich klubów piłkarskich rozpoczyna się w 1884 roku, kiedy grupa znających się ze szkoły chłopaków zakłada własny klub o nazwie Leicester Fosse. Jego oficjalne barwy to niebieski i biały. Najwyższy wynik w historii drużyna odniosła już w swoim pierwszym sezonie ligowym, pokonując Notts Olympic 13:0. Wielkie sukcesy często niosą za sobą wielkie porażki. Tak było również w tym wypadku. Szybki awans do First Division zakończył dla Leicesteru wielką przegraną w starciu z Nottingham Forest, które zakończyło się wynikiem 12:0. W wyniku I wojny świat klub zawiesił swoją działalność. Wrócił po uzyskaniu przez Leicester praw miejskich, jako Leicester City Football Club. Przez pierwsze dziesięć lat zespół utrzymywał się w Second Division, a następnie przeplataną grą w sezonach zapewniał sobie naprzemienne uczestnictwo w rozgrywkach w Second i First Division. Od sezonu 2015/2016 często można spotkać się z potocznymi nazwami klubu: Lisy lub The Foxes.

Historyczne zwycięstwa, wielkie przegrane

Do największych sukcesów z pewnością zaliczają się rozgrywki w FA Cup. Pierwszy w historii awans do finału Leicester City zdobył w 1949 roku. Puchar udało się zdobyć jednak dopiero w roku 1964. Sukcesu nie udało się powtórzyć rok później, kiedy w ostatecznym starciu Puchar wywalczyła drużyna Chelsea. Był to jednak okres bardzo mocnej pozycji klubu, gdyż przez ponad 10 lat (1956-1969) utrzymywał on swoją pozycję w First Division. Leicester ma także na swoim koncie zdobytą w 1971 roku Tarczę Wspólnoty, który wywalczył dzięki wygranej 1:0 w meczu z Liverpoolem. Drużyny nie zabrakło również w rozgrywkach o Puchar UEFA (sezon 1997/1998 i 2000/2001). Problemy finansowe, które klub ujawnił w 2002 oraz ciągnący się spadek formy sprawiły, że do Premier League Leicester wrócił po 10 latach, dopiero w sezonie 2013/2014. Choć początek wielkiego powrotu mógł nie być satysfakcjonujący dla piłkarzy i kibiców, w sezonie 2015/2016 Leicester City zaskakuje wszystkich niedowiarków i odnosi historyczne zwycięstwo na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, zdobywając prestiżowy tytuł mistrza Anglii.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Leicester City
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.