Leganes

Bilety na Leganes

Leganes to zespół z bardzo długą historią, ale wiele wskazuje na to, że najbardziej świetlane lata jeszcze przed nim. Drużyna rozpoczęła swoją działalność w miasteczku, od którego zaczerpnęła nazwę. Obecnie miejscowość Leganes wchodzi w skład aglomeracji Madrytu.

Początki CD Leganes

Leganes swoimi korzeniami sięga aż do lat dwudziestych minionego wieku. W okolicach roku 1926 football zaczął stawać się sportem popularnym w Hiszpanii. Nowa, jeszcze wtedy, moda dotyczyła nie tylko Madrytu, ale też pomniejszych miast. Właśnie w roku 1926 powstaje pierwszy w mieście zespół piłkarski - Once Leones. Dwa lata później rodzi się bardziej oficjalny C.D. Leganes. Od początku istnienia zespół otrzymywał znaczne wsparcie ze strony społeczności lokalnej. Ta sytuacja to już właściwie tradycja. Podczas meczy na własnym boisku bilety na Leganes zawsze sprzedają się dobrze. Do pierwszego składu weszło wielu piłkarzy drużyny C.D. Once Leones. Prezesem został Ramón del Hierro. Pamiętajmy że mamy do czynienia z czasami, w których football dopiero stawał się popularny. Stadiony nie były normą. Zawodnicy Leganes odbywali treningi na polowej strzelnicy przy lokalnej jednostce wojskowej. W roku 1934 zespół zrezygnował z udziału w turniejach i zawiesił swoją działalność. Została ona wznowiona dopiero w roku 1946. Wtedy też po raz pierwszy pojawiły się koszulki drużyny nazywane "pepineros". W latach 1960-1970 liczni mieszkańcy hiszpańskiej prowincji migrowali w kierunku Madrytu. Zyskało na tym Leganes. Wielu z przybyłych osiedliło się właśnie w tym miasteczku. Więcej ludzi to więcej potencjalnych fanów. Wzrost populacji bardzo pozytywnie wpłynął też na pozycję drużyny. Wręcz zbiegł się on z pierwszym w dziejach awansem Leganes do hiszpańskiej trzeciej ligii - Tercera Division.

Największe osiągnięcia CD Leganes

Trzeba zaznaczyć, że przez znaczną część swojej historii Leganes grali poza osławioną Primera Division. Łącznie dziewiętnaście sezonów zespół rozegrał w trzeciej lidze. W roku 1993 drużyna po raz pierwszy otrzymuje awans do Segunda División. Udaje jej się utrzymać na tym szczeblu przez aż jedenaście sezonów. Do najważniejszych osiągnięć z tego okresu należy zaliczyć również fakt, że zarówno w roku 1995, jak i w roku 1997 Leganes zajęli w rozgrywkach ósme miejsce. Za najważniejsze do tej pory osiągnięcie drużyny należy uznać awans do Primera Division podczas sezonu 2015 - 2016. Drużyna wkroczyła do La Ligii czwartego czerwca wygrywając z CD Mirandés 1-0. Do osiągnięć Leganes można również zaliczyć swoistą wartość kulturową. Miasteczko, z którego pochodzi zespół bardzo mocno utożsamiane jest ze sportem - w największym stopniu oczywiście z piłką nożną.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Leganes
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.