Las Palmas

UD Las Palmas od lat niezmiennie cieszy się zainteresowaniem fanów piłki nożnej. W swojej historii wyspiarska drużyna weszła do prestiżowej Primera Division aż trzydzieści trzy razy. Zespół - nazywany często Los Amarillos - słynie też z niezwykle efektywnej gry.

Historia drużyny z Wysp Kanaryjskich

Powstanie zespołu wynikało w dużej mierze z chęci zatrzymania wartościowych zawodników na terenie Gran Canari. Należy pamiętać, że Wyspy Kanaryjskie geograficznie są bliższe Afryce niż Europie. Piłkarzom grającym w niewielkich zespołach pochodzących z tych okolic ciężko było rozwinąć skrzydła i wielu z nich wybierało karierę w kontynentalnej Hiszpanii. Dlatego właśnie w roku 1949 pięć pochodzących z wyspy drużyn postanowiło połączyć siły. W skład nowego zespołu weszli piłkarze do tej pory grający w szeregach: Atlético Club de Fútbol, Arenas Club, Club Deportivo Gran Canaria, Real Club Victoria i Marino Fútbol Club. Pierwotnie Żółci mieli nosić nazwę Deportivo Canarias. Zarząd postanowił ją jednak odrzucić, gdyż zbyt mocno odnosiła się do Wysp Kanaryskich, a zbyt mało do samej Gran Canari. Ostatecznie twórcy zespołu postanowili nadać mu nazwę Unión Deportiva Las Palmas. Podkreśla ona związek z rodzimym miastem drużyny. Zespół już od momentu swojego powstania święcił triumfy. W sezonie 1949-50 dostał się do Primera Division. Gracze Las Palmas wywalczyli obecność w prestiżowej lidze również w kolejnym roku. W ten sposób drużyna z Gran Canari stała się pierwszym hiszpańskim zespołem, który otrzymał awans do La Ligii podczas swoich dwóch pierwszych sezonów. W roku 1952 niestety Las Palmas nie udało się wejść do Primera Division. Do prestiżowych rozgrywek zespół wrócił dopiero w roku 1954. Od tamtego momentu udało mu się utrzymać pozycję w lidze przez sześć następujących po sobie lat.

Największe osiągnięcia Las Palmas

Bilety na Las Palmas od lat cieszą się zainteresowaniem wśród miłośników footballu.To dzięki wielu nagromadzonym na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu lat sukcesom. Jednym z najbardziej efektownych sezonów był ten odbywający się w latach 1967-1968. Żółci pod przywództwem trenera Vicente Daudera ukończyli Primera Division zaraz za FC Barceloną i Realem Madryt. Między innymi dzięki temu osiągnięciu czterech graczy Los Amarillos reprezentowało Hiszpanię w turnieju UEFA Euro. Kolejnym bardzo dobrym sezonem było Primera Division 1971-1971. Zawodnicy w żółtych koszulkach wywalczyli piąte miejsce w La Lidze. Było to równoznaczne z otwarciem dla drużyny drzwi do Pucharu UEFA. Na następny awans do prestiżowego turnieju przyszło czekać Las Palmas aż sześć lat. W sezonie 1977-1978 Los Amarillos dostali się do UEFA Cup, ale odpadli podczas meczu z Ipswich Town F.C.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Las Palmas
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.