Hiszpania

Hiszpania w ciągu ostatniej dekady dokonała tego czego nie udało się jeszcze osiągnąć żadnej innej reprezentacji nigdy wcześniej. Wszystko zaczęło się kiedy podopieczni, nieżyjącego już, Luisa Aragonesa zdobyli mistrzostwo Europy na turnieju rozegranym w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku. 29 lipca tamtego pamiętnego roku, w finale przeciwko reprezentacji Niemiec, na stadionie Ernst Happel w Wiedniu, Fernando Torres pokonał Jensa Lehmanna i ustanowił wynik 1:0, dzięki któremu La Furia Roja sięgnęła po tytuł mistrza. Dwa lata później, już pod wodzą nowego trenera Vicente del Bosque, ku zaskoczeniu milionów kibiców piłki nożnej z całego świata, po dramatycznym finale w Johanesburgu, Hiszpania pokonała w dogrywce Holandię 1:0 (gola strzelił Andres Iniesta) zdobywając pierwsze w swojej historii mistrzostwo świata. Po zwycięstwie na Mundialu 2010 w RPA już nie było takiego wyczynu, który wydawałby się dla Hiszpanów niemożliwy do osiągnięcia.

Gra kadry z Półwyspu Iberyjskiego zmieniła piłkę nożną na zawsze. Precyzyjna, taktyczna gra polegająca na mnóstwie szybkich i dokładnych podań w środku pola pozwoliła Hiszpanii pewnie przejść przez wszystkie rundy mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbyły się na polskich i ukraińskich boiskach. W finale w Kijowie, La Roja zmiażdżyła drużynę Włoch 4:0 zdobywając tym samym drugi raz z rzędu mistrzostwo Europy. Do tej pory jest jedyną reprezentacją, której udał się ten niecodzienny wyczyn. 

W tegorocznym europejskim czempionacie rozegranym na francuskich murawach Hiszpanie nie zdołali awansować do ćwierćfinałów. Na ich drodze ponownie stanęła reprezentacja Włoch, która tym razem okazała się lepsza rewanżując się za finał z 2012 r. 

Italia i Hiszpania spotkają się ponownie już wkrótce ponieważ los chciał, aby obie kadry znalazły się w jednej grupie eliminacyjnej do MŚ w Rosji. Reszta drużyn, które powalczą o awans do Mundialu w grupie G to: Albania, Izrael, Liechtenstein i Macedonia. Od lipca 2016 La Roja będzie grać pod wodzą Julena Lopeteguiego, który zastąpił Del Bosque na ławce trenera

Chcesz zobaczyć jak grają Iniesta, Morata i Ramos na żywo? Sięgnij po bilety na mecze reprezentacji Hiszpanii dostępne na StubHub i delektuj się najlepszym futbolem z trybun stadionu!

 


Gdzie

  • Wszystkie
  • Hiszpania
  • Liechtenstein
  • Niemcy
Wszystkie płatności są realizowane w PLN. Orientacyjne ceny w USD są podane jedynie w celach informacyjnych.

Nadchodzące wydarzenia międzynarodowe

Estadio de La Condomina, Murcia, Hiszpania
Od 82,84 USD 309,23 zł Pozostało/y 94 bilety
Od 82,84 USD Pozostało/y 94 bilety
Zobacz bilety
Estadio Santiago Bernabeu, Madryt, Hiszpania
Hora por confirmar
Niedostępne
Niedostępne
Rheinpark Stadion Vaduz, Vaduz, Liechtenstein
Od 209,56 USD 782,22 zł Pozostało/y 5 bilety
Od 209,56 USD Pozostało/y 5 bilety
Zobacz bilety
Esprit Arena, Düsseldorf, Niemcy
Od 163,27 USD 609,45 zł Pozostało/y 36 bilety
Od 163,27 USD Pozostało/y 36 bilety
Zobacz bilety
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.