Goran Bregovic

Goran Bregovic to muzyk urodzony w Sarajewie. Zasłynął tworzeniem niezwykłej i wyjątkowej muzyki, która łączy w sobie tradycyjne, folkowe i etniczne brzmienia razem z rockiem i elektroniką. Kompozytor współpracuje z muzykami z całego świata, reprezentującymi różne style i gatunki muzyczne.

Goran zaczynał swoją karierę jako muzyk rockowego zespołu Bijelo Dugme, który zrobił karierę w Jugosławii. Po zakończeniu przygody z grupą zajął się kompozycją. Stworzył ścieżkę dźwiękową do kilku filmów serbskiego reżysera Emira Kusturicy, między innymi do Arizona Dream, Czas Cyganów i Underground oraz do filmów innych reżyserów (np. Królowa Margot) i sztuk teatralnych.

Bregovic ma na swoim koncie współpracę z Iggy'm Popem, Scottem Walkerem czy Cesarią Evorą. W Polsce kompozytor jest znany dzięki współpracy z Krzysztofem Krawczykim i Kayah. W 1999 roku została wydana płyta Kayah & Bregovic, na której znalazły się kompozycje Gorana z tekstami napisanymi przez samą Kayah. W nagraniu piosenek wzięli udział polscy górale (dzisiaj są to członkowie grupy Zakopower), łącząc bałkańską i cygańską muzykę ludową z polskim folklorem, muzyką biesiadną i popem. Krążek zyskał status diamentowej płyty i otrzymał liczne nagrody.

Posłuchaj kompozycji Gorana Bregovica na żywo i kup swój bilet na koncert już teraz! Najlepsza muzyka folkowa czeka na Ciebie na występach na żywo, nie zwlekaj!

 


Gdzie

  • Wszystkie
  • Kanada
  • Stany Zjednoczone
  • Turcja
  • Wielka Brytania
Wszystkie płatności są realizowane w PLN. Orientacyjne ceny w USD są podane jedynie w celach informacyjnych.

Nadchodzące wydarzenia międzynarodowe

Eventim Apollo, Londyn, Wielka Brytania
Od Pozostało/y 0 bilety
Zobacz bilety
Volkswagen Arena, İstanbul, Turcja
Od 37,57 USD 152,74 zł Pozostało/y 28 bilety
Od 37,57 USD Pozostało/y 28 bilety
Zobacz bilety
Massey Hall, Toronto, Kanada
Od Pozostało/y 0 bilety
Zobacz bilety
Carnegie Hall - Stern Auditorium, New York, Stany Zjednoczone
Od Pozostało/y 0 bilety
Zobacz bilety
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.