Genoa

Kluby z Genui to synonim pięknej historii włoskiego futbolu. Między innymi dlatego bilety na Genoa wzbudzają duże zainteresowanie miłośników piłki nożnej, zwłaszcza Serie A. Mecze zespołu, zarówno te rozgrywane na ponad stuletnim obiekcie Stadio Luigi Ferraris, jak i wyjazdowe, gwarantują świetne, sportowe widowisko oraz dużą dawkę emocji.

Mistrzowska dominacja

Klub powstał w 1893 roku, jednak sekcja piłkarska została powołana pięć lat później, czyli w roku, w którym został stworzony Włoski Związek Piłki Nożnej i wystartowały pierwsze oficjalne rozgrywki o mistrzostwo kraju. Już w pierwszej edycji turnieju górą okazali się piłkarze Genoa, wygrywając w finale z Internazionale Torino, 2:1. W latach 1899 i 1900 klub obronił mistrzostwo, by w kolejnym sezonie oddać tytuł drużynie AC Milan. Uznano to za wypadek przy pracy, ponieważ lata 1902-1904 to kolejne pasmo sukcesów w postaci wywalczenia Mistrzostwa Włoch. W pierwszym dziesięcioleciu ubiegłego wieku zawodnicy z Genui za każdym razem stawali na podium ligowych rozgrywek. Dzięki fenomenalnym osiągnięciom, bilety na Genoa sprzedawały się znakomicie. W swojej historii, „Rossoblu”, bo taki przydomek nosili piłkarze klubu, po mistrzowski tytuł sięgali jeszcze trzykrotnie. Jednak po raz ostatni miało to miejsce w 1924 roku. W historii włoskiej piłki nożnej, Genoa zapisała się ponadto jako pierwszy team, który zmierzył się z zagranicznym klubem. Bilety na mecz Genoa z francuskim FVC Nice niemal natychmiast się rozeszły, a kibice obu ekip byli świadkami efektownego zwycięstwa „Rossoblu”, 3:0. Natomiast swój jedyny Puchar Włoch drużyna zdobyła w 1937 roku.

W oczekiwaniu na kolejne triumfy

Tuż po II wojnie światowej losy zespołu z Genui nie układały się pomyślnie. Genoa po raz pierwszy zanotowała degradację do Serie B, z której po kilku sezonach powróciła do najlepszej włoskiej ligi. Druga połowa XX. wieku to tułaczka między pierwszą i drugą klasą. Klub aż sześciokrotnie wygrywając rozgrywki Serie B powracał do grona najlepszych. Od 2007 roku zespół nieprzerwanie występuje w Serie A. Warto również wspomnieć o udziale drużyny z Genui w międzynarodowych pucharach, w których kilka razy święciła triumfy. Były to między innymi zwycięstwa w Pucharze Alp (trzykrotnie), Pucharze Przyjaźni czy Pucharze Anglo-Włoskim. W 1992 roku Genoa brała udział w Pucharze UEFA, w którym dotarła aż do półfinału rozgrywek. Na drodze do finału stanął późniejszy triumfator turnieju, holenderski Ajax, który w dwumeczu okazał się lepszy w stosunku bramkowym 4:3.

Przyjaźnie i animozje

Kupując bilety na mecz Genoa możesz być świadkiem starć klubu z największymi ligowymi rywalami, czyli zespołami Sampdoria lub AC Milan. Z kolei kibice drużyny z Genui sympatyzują z fanami Torino i SSC Napoli.


Gdzie

  • Wszystkie
  • Włochy
Wszystkie płatności są realizowane w PLN. Orientacyjne ceny w USD są podane jedynie w celach informacyjnych.

Nadchodzące wydarzenia międzynarodowe

Stadio Olimpico, Rzym, Włochy
Data e ora da confermare
Od 306,02 USD 1 142,3 zł Pozostało/y 24 bilety
Od 306,02 USD Pozostało/y 24 bilety
Zobacz bilety
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.