FC Ingolstadt 04

Zamawiając bilety na FC Ingolstadt 04, każdy fan ma gwarancję atrakcyjnego spektaklu piłkarskiego na mogącym pomieścić piętnaście tysięcy fanów, nowoczesnym stadionie. Oddany do użytku w 2009 roku obiekt regularnie wypełnia się żywiołowo dopingującymi kibicami, którzy szczególnie mobilizują się na spotkania z lokalnym rywalem – Bayernem Monachium. Przez lata Ingolstadt znane było przede wszystkim z fabryki Audi oraz jako miejsce akcji horroru autorstwa Mary Shelley, gdzie naukowiec Victor Frankenstein stworzył siejące strach monstrum. Dziś bawarskie miasto zamieszkałe przez około 130 tysięcy osób to także piłka nożna na wysokim poziomie. Aby się o tym przekonać, wystarczy zamówić bilety na mecz FC Ingolstadt 04.

Fuzja dwóch klubów

Chociaż jako oficjalny rok założenia klubu z Ingolstadt uznaje się rok 2004 – o czym świadczy także nazwa – to historia jest o wiele dłuższa, sięgająca dziewiątej dekady dziewiętnastego wieku. Protoplaści klubu FC Ingolstadt 04 to MTV Ingolstadt, założony w 1881 roku oraz ESV Ingolstadt, powstały w 1919 roku. W chwili połączenia obu klubów, drużyna występowała na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech (w Oberlidze Bayern), by w 2015 roku świętować awans do Bundesligi. Rozwój nowego zespołu ściśle związany jest z zaangażowaniem firmy samochodowej Audi, będącej najważniejszym sponsorem. Plany na kolejne lata zakładają nie tylko utrzymanie w Bundeslidze, ale także awans do europejskich pucharów. FC Ingolstadt 04 budowany jest krok po kroku, z przejrzystą polityką finansową.

O sukcesach

Największym sukcesem klubu FC Ingolstadt 04 jest mistrzostwo 2. Bundesligi w sezonie 2014/2015, co oznaczało automatyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jako warte odnotowania są także lata 2008/2009 i 2010/2011-2014/2015, kiedy to FC Ingolstadt 04 występował na drugim stopniu rywalizacji, zajmując lokaty w drugiej dziesiątce. Rok 2005 to sukcesy lokalne – finał Bavarian Cup (Pucharu Bavarii) oraz zwycięstwo w Oberbayern Cup (Pucharze Górnej Bawarii). Triumf w Pucharze Górnej Bawarii to także dwa kolejne sezony. Również miejscowymi sukcesami mogą pochwalić się kluby, z których fuzji powstał FC Ingolstadt 04. MTV Ingolstadt to między innymi finalista Pucharu Bawarii z lat 1947 i 1950, zaś ESV Ingolstadt to finalista Pucharu Bawarii z 1949 roku. Włodarze klubu powstałego w 2004 roku liczą na więcej. O ambitnych, i jednocześnie realnych planach, można się przekonać, wcześniej zamawiając bilety na mecz FC Ingolstadt 04.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na FC Ingolstadt 04
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.