Espanyol

Każdy, kto interesuje się hiszpańską piłką wie, że Barcelona to miasto nie jednego, a wielu doskonałych klubów piłkarskich. Najbardziej rozsławia je legendarna FC Barcelona, ale nie można zapominać też o zasłużonym i mającym wieloletnią tradycję Reial Club Deportiu Espanyol de Barcelona, czyli RCD Espanyol. Wysoki poziom gry prezentowany przez zawodników drużyny to gwarancja, że bilety na Espanyol stanowią przepustkę do przeżywania niesamowitych piłkarskich emocji na żywo.

Barcelona niejeden ma klub...

Początek XX wieku, czyli rok 1900, to data ważna dla wielbicieli hiszpańskiej piłki nożnej, ponieważ to właśnie wtedy został założony klub Sociedad Española de Football, dziś znany jako Espanyol. Przydomek Real zyskał w 1910 roku, kiedy patronatem objął go sam król Hiszpanii, ratując przed kłopotami finansowymi, które rok wcześniej doprowadziły do zawieszenia jego działalności. Na najważniejszego i - jak pokazała historia - praktycznie niepokonanego rywala wyrosła RCD Espanyol założona rok wcześniej Barcelona. Choć Duma Katalonii zdobyła do tej pory chyba wszystkie możliwe klubowe tytuły, to spotkania obu drużyn z Barcelony zawsze budzą ogromne emocje wśród wielbicieli obu klubów. Espanyol rozgrywa swoje domowe spotkania na nowoczesnym i doskonale przygotowanym Estadi Cornellà-El Prat, znajdującym się w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Barcelony.

Najważniejsze osiągnięcia RCD Espanyol

Choć nie tak utytułowana, jak FC Barcelona, drużyna Reial Club DeportiuEspanyol de Barcelona ma na swoim koncie wiele ważnych osiągnięć. Do najważniejszych należą zdobyty czterokrotnie (w 1929, 1940, 2000 i 2006 roku) Puchar Króla (zwany inaczej Pucharem Hiszpanii) oraz dotarcie do finałów Pucharu UEFA. Nie można też nie wspomnieć o zdobytym aż jedenaście razy Mistrzostwie Katalonii i sześciu wygranych w Pucharze Katalonii. Zespół od wielu lat utrzymuje się w Primera Division, a wśród najbardziej znanych zawodników klubu można wymienić takie piłkarskie talenty, jak Samuel Eto’o czy Savo Milošević. Jeśli chcesz na żywo obejrzeć zmagania tej katalońskiej drużyny, kup bilety na Espanyol za pośrednictwem serwisu StubHub. To niepowtarzalna okazja, by móc na własnej skórze przekonać się, na czym polega magia hiszpańskiej piłki. Piękno tego sportu jest najbardziej widoczne właśnie na boiskach Półwyspu Iberyjskiego!


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Espanyol
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.