Eibar

Wszyscy kibice piłki nożnej są zgodni co do tego, że piękno tej dyscypliny tkwi nie tylko w indywidualnych umiejętnościach poszczególnych zawodników, ale też jej nieprzewidywalności. Wielu zaskoczeń i wzruszeń dostarcza swoim wiernym fanom drużyna SD Eibar - niewielki klub z hiszpańskiego Kraju Basków. Jeśli chcesz zobaczyć na żywo, na co stać jej zawodników, kup bilety na Eibar na StubHub!

Mały klub, wielkie zaskoczenia, czyli krótka historia SD Eibar

Zespół SD Eibar został założony w 1940 roku w wyniku połączenia drużyn Deportivo Gallo i Unión Deportiva Eibarresa. Na swój pierwszy wielki sukces, jakim był awans do hiszpańskiej Tercera Division, klub musiał pracować dziesięć lat. Kolejne znaczące triumfy przyszły po kilku latach, a wśród nich najbardziej istotnym było dostanie się do drugiej ligi, czyli Segunda Division. Marzenia kibiców i zawodników o rozgrywaniu spotkań w ramach Primera Division spełniły się w sezonie piłkarskim 2013/2014, kiedy to SD Eibar po zwycięstwie 1:0 nad Deportivo Alavés rozpoczął swoją przygodę w hiszpańskiej ekstraklasie. Bezkompromisowość oraz ogromny hart ducha zawodników Los Armeros szybko zaprocentowały i drużyna śmiało i bez kompleksów przekroczyła progi piłkarskiej elity Półwyspu Iberyjskiego. Jej poczynania wśród najlepszych drużyn ligi hiszpańskiej budziły niemałe zaskoczenie wśród znawców sportu, ale do pozostania w gronie mistrzów potrzebny był łut szczęścia. Restrykcyjne przepisy pomogły beniaminkowi z malowniczego miasteczka Eibar utrzymać się w Primera Division w wyniku karnej degradacji jednego z jej rywali - drużyny Elche Club de Futbol.

Kub bilety na Eibar i przygotuj się na ogromną dawkę sportowych emocji

W dziejach niewielkiego klubu SD Eibar, przyjmującego rywali na Estadio Municipal de Ipurúa, nie brakuje emocjonujących wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Dość powiedzieć, że możliwość rozgrywania spotkań w Primera Division stała pod ogromnym znakiem zapytania ze względu na nieprzystające do pierwszej ligi możliwości finansowe zespołu. Dzięki ogromnej mobilizacji kibiców a także wsparciu byłych graczy drużyny, takich jak David Silva i Xabi Alonso, udało się pozyskać środki niezbędne do tego, by spełnić wymagane przez federację standardy. Niemałe znaczenie dla sukcesów SD Eibar miał Gaizika Garitano - zawodnik, a następnie trener drużyny, który niemal całe swoje zawodowe życie związał z baskijskim klubem i doszedł razem z nim do historycznego awansu do ekstraklasy La Liga.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Eibar
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.