Deportivo la Coruna

Jeśli słyszeliście kiedyś o tragedii Djukića i hat-trickach Makaaya, albo zastanawiacie się, gdzie też podziewa się teraz Przemysław Tytoń, to kupujcie bilety na Deportivo Coruna. Mistrz Hiszpanii sezonu 1999/2000, kilkukrotny zdobywca Pucharu Króla i Superpucharu Hiszpanii to klub piłkarskich legend i meczów, które już niejeden raz zmieniły bieg historii hiszpańskiej piłki nożnej. Po tym, jak podniósł się po kryzysie ekonomicznym, Dépor zażarcie walczy o należne mu miejsce w czołówce Primera División. Ze StubHub możecie zobaczyć jego emocjonującą grę na stadionie Riazor i na występach gościnnych!

Kup bilety na Deportivo Coruna i kibicuj powrotowi Super Depor!

Deportivo Coruna powstało w 1906 roku i już trzy lata później zyskało przychylność Alfonsa XIII, który nadał mu tytuł „Real” („Królewskie”). Drużyna zaczęła się liczyć w La Lidze od 1949 roku, kiedy to Deportivo Coruna zostało wicemistrzem Hiszpanii i pozostawało w Primera División nieprzerwanie przez osiem sezonów. Kolejny tak błyskotliwy etap sukcesów Deportivo przypadł na lata 90., znane fanom drużyny pod nazwą Super Depor. Dobra passa rozpoczęła się w roku 1992 pięcioma zwycięstwami pod rząd, w tym podczas spotkania z niekwestionowanym faworytem Ligi, Realem Madryt. W następnym sezonie marzenia drużyny o pierwszym miejscu w La Lidze zniweczył nieudany rzut karny Serba Miroslava Djukića w 90. minucie meczu z Valencią. Za to rok 1995 przyniósł klubowi pierwszy w historii Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii. Upragnione mistrzostwo Hiszpanii Deportivo wywalczył w sezonie 1999/00. Deportivistas, kibice Deportivo, szaleli z radości! Przez kolejne lata Super Depor nie schodziło z podium, zajmując dwa razy drugie i dwa razy trzecie miejsce w lidze, zdobywając kolejny Puchar Króla i jeszcze dwa Superpuchary. Kto raz był świadkiem takiego pasma sukcesów, ten oddałby wszystko, żeby jeszcze raz przeżyć tamte emocje, dlatego Riazor wypełnia się wiernymi kibicami podczas każdego meczu.

Z Riazor na stadiony Europy

Obecność na podium hiszpańskiej Ligi otworzyła Deportivo La Coruna drogę na boiska Europy. Klub cztery razy kwalifikował się do Pucharu UEFA i pięć razy por rząd uczestniczył w Lidze Mistrzów, dochodząc w sezonie 2003/04 do półfinału. Jeszcze nie udało mu się co prawda sięgnąć po tytuł, ale za to zasłynął już jako jedna z dwóch hiszpańskich drużyn, które pokonały Bayern Monachium i Manchester United na ich własnych boiskach. Podczas meczu z Bayernem na stadionie Olimpijskim, w 2002 roku, do historii piłki nożnej przeszedł strzelec Roy Makaay, który wykonał imponującego hat-tricka.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Deportivo la Coruna
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.