Cagliari

Włoska piłka klubowa od wielu dekad słynie z połączenia dwóch niby-sprzecznych cech, czyli niebywałego zaawansowana taktycznego z finezją. Również mniejsze kluby, takie jak Cagliari Calcio, gwarantują wysoki poziom piłkarski, wnosząc do rozgrywek coś znacznie większego niż koloryt. Coś więcej niż ambicję. Aby przekonać się, jak żywiołowo dopingują swoich pupili kibice z Sardynii, wystarczy zamówić przez Internet bilety na mecz Cagliari Calcio. Kilkanaście tysięcy zagorzałych fanów gospodarzy gwarantuje niesamowity doping od pierwszego od ostatniego gwizdka. Warto być w środku, zajmując miejsce na trybunach Sant´Elia.

Historia sięgająca 1920 roku

Zamawiając bilety na mecz Cagliari Calcio, każdy kibic ma okazję zobaczyć na żywo jedną z niewielu drużyn piłkarskich regularnie występujących na boiskach włoskich Serie A i Serie B, której siedziba leży na malowniczej wyspie. Sardynia poza meczami Cagliari oferuje wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć przed i po meczu. Historia klubu sięga roku 1920, kiedy to 30 maja powstała organizacja złożona z kilku lokalnych drużyn, nazwana Cagliari Football Club. Od tamtej pory drużyna jest chlubą lokalnej społeczności, chociaż nie odnosi aż takich sukcesów, jak znacznie większe i bogatsze kluby z kontynentalnej części Italii. Mimo to supremację drużyn z Turynu, Mediolanu czy Rzymu udało się przełamać graczom Cagliari w 1970, kiedy to zdobyli jak dotąd jedyny tytuł mistrzowski. Warto dodać, że już sezon wcześniej drużyna osiągnęła dobre wyniki na włoskich boiskach, co sprawiło, że w sezonie 1969/1970 awansowała do europejskich pucharów. Kolejny sezon to także możliwość gry na Starym Kontynencie, tym razem w ramach Pucharu Europy. Lata 80. XX wieku nie przysparzały fanom ogromnej radości, lecz przełom nastąpił w kolejnej dekadzie. W sezonie 1993/1994 gracze z Cagliari wywoływali podziw w rozgrywkach o Puchar UEFA, dochodząc aż do półfinałów (po drodze eliminując Dinamo Bukareszt, Trabzonspor, KV Mechelen oraz Juventus Turyn). Aby przekonać się, z jakim zaangażowaniem grają następcy legendarnej już drużyny z sezonu 1993/1994, wystarczy zamówić bilety na Cagliari Calcio i wybrać się w podróż na słoneczną Sardynię.

Kilka piłkarskich znakomitości

Przed laty kupując bilety na Cagliari, można było podziwiać grę kilku zawodników, którzy na stałe zapisali się w annałach światowego futbolu. W mistrzowskiej drużynie z 1970 roku brylował Luigi Riva – król strzelców włoskiej ekstraklasy z sezonu 1969/1970 oraz najlepszy strzelec w całej historii reprezentacji Italii (35 bramek w 42 występach). Kolejny szerzej znany zawodnik to Honduranin David Suazo, który występując w Cagliari w latach 1999-2007, strzelił 94 bramki. Mianem klubowej legendy nazywany jest także pochodzący z Brazylii, 37-reprezentant Belgii, Luis Oliveira, który przywdziewał barwy klubu z Sardynii w latach 1992-1996 i 1999-2000, łącznie strzelając 46 bramek. Kolejną znakomitością jest urodzony na Sardynii Gianfanco Zola, który występami w Cagliari Calcio w latach 2003-2005 zakończył pełną sukcesów karierę. Oczywiście piłkarskich wirtuozów i osobowości występujących dla fanów ze stadionu Sant´Elia było więcej. Grę ich następców można zobaczyć na żywo, zamawiając bilety na Cagliari Calcio.


Gdzie

  • Wszystkie
  • Włochy
Wszystkie płatności są realizowane w PLN. Orientacyjne ceny w USD są podane jedynie w celach informacyjnych.

Nadchodzące wydarzenia międzynarodowe

Stadio Sant'Elia, Cagliari, Włochy
Data e ora da confermare
Od 78,72 USD 298,95 zł Pozostało/y 72 bilety
Od 78,72 USD Pozostało/y 72 bilety
Zobacz bilety
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.