Bundesliga to jedna z topowych lig piłki nożnej w Europie. Mecze Bundesligi stanowią prawdziwe święto futbolu, podczas którego w akcji można zobaczyć światowej sławy piłkarzy. Warto zdobyć bilety na Bundesligę, by dać się ponieść piłkarskim emocjom.

Początki Bundesligi i polskie akcenty

Historia Bundesligi sięga lat 30. XX wieku, gdy inicjator inicjatywy Felix Linnemann zaproponował zrzeszenie 16 najlepszych drużyn piłki nożnej w Niemczech. Po drugiej wojnie światowej podział Niemiec pociągnął za sobą zmiany w strukturze ligowej. W RFN rozgrywki pod szyldem Bundesligi rozpoczęły się jednak dopiero w latach 60. Wcześniej mecze pucharowe rozgrywano na szczeblu regionalnym. Pierwsze drużyny, które zakwalifikowały się do rozgrywek w Bundeslidze to kluby obecne na piłkarskiej scenie do dziś. Warto wspomnieć choćby o Borussi Dortmund, FC Schalke czy FC Bayern Monachium. Po zjednoczeniu Niemiec Bundesliga zaczęła nabierać współczesnych kształtów. Co ciekawe, w lidze od lat 30. zagrały 53 drużyny. Bundesliga to ważny, a nawet docelowy etap kariery wielu piłkarzy pochodzących z Polski. W barwach niemieckiej ligi grało wielu Polaków, a także Niemców polskiego pochodzenia. Wśród najbardziej utytułowanych warto wspomnieć o Miroslavie Klose, Łukaszu Podolskim, a przede wszystkim Robercie Lewandowskim.

Rekordy Bundesligi i topowe drużyny

Imprezy sportowe z udziałem Bundesligi gromadzą rzesze fanów poszczególnych klubów, a także piłki nożnej na najwyższym poziomie. W związku z tym bilety na mecz Bundesligi szczególnie w fazie finałowej rozgrywek rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ciekawostkę stanowi fakt, iż tylko dwa razy w historii w lidze nie pojawił się Bayern Monachium, który jest niekwestionowanym triumfatorem rozgrywek. Drużyna sięgnęła po puchar aż 24 razy i zostawiła inne teamy daleko w tyle. Druga w kolejności Borussia Dortmund zatriumfowała w rozgrywkach tylko pięć razy. Choć tytuł mistrza Bundesligi to marzenie każdej niemieckiej drużyny futbolowej, na piłkarzy czekają również dodatkowe laury. Zwycięski team zdobywa paterę mistrzowską, a także zyskuje możliwość wzbogacenia swojego logo o kolejną gwiazdkę. Również ta kwestia została uregulowana z niemiecką precyzją. Trzykrotny triumf odpowiada jednej gwiazdce, pięciokrotny – dwóm, dziesięciokrotny – trzem, a dwudziestokrotne zwycięstwo umożliwia dodanie do logo czterech gwiazdek. Dzięki temu można już na pierwszy rzut oka sprawdzić, jak drużyna radzi sobie w topowych niemieckich rozgrywkach. Fakt, iż piłkarskie kluby zabiegają o kolejne gwiazdki świadczy o tym, jak wysoką pozycję ma w niemieckim futbolu Bundesliga. Gwiazdki nie zdobią jednak symboli wielu drużyn. Czterema może pochwalić się tylko Bayern Monachium, a trzech nie ma żaden piłkarski zespół w Niemczech.

Inne rozgrywki najlepszych lig europejskich

Bilety na Bundesligę chętnie kupują fani poszczególnych niemieckich drużyn piłkarskich. Dla wiernych kibiców interesującą propozycją mogą również okazać się mecze angielskiej Premier League czy też Ligi Mistrzów.


Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.