Bayer Leverkusen

Dlaczego bilety na Bayer Leverkusen zawsze cieszą się dużą popularnością? Odpowiedź jest prosta - futbol prezentowany przez zespół "Aptekarzy" nie tylko dostarcza mnóstwo emocji kibicom spragnionych piłkarskich wrażeń, ale jest także synonimem ofensywnej i skutecznej gry. Mecze jednego z najbardziej zasłużonych klubów w Bundeslidze to bez wątpienia wyjątkowe sportowe wydarzenia, obok których fanom niemieckiej piłki nożnej trudno przejść obojętnie.

Ponad 100 lat piłkarskiej tradycji

Drużyna z Leverkusen została powołana do życia na początku XX. wieku. Ściślej mówiąc, w 1907 roku w jednym z pierwszych przyzakładowych klubów sportowych w Niemczech powstała sekcja piłki nożnej. Z upływem lat zespół z Leverkusen piął się po szczeblach zawodów okręgowych. W 1949 roku zarządzający klubem postanowili nadać Bayerowi status profesjonalnego teamu piłkarskiego. Zwiększone inwestycje w drużynę szybko zaprocentowały, czego efektem był awans do najwyższej wówczas klasy rozgrywek w Niemczech, czyli zachodniej Oberligi. Bilety na każdy mecz Bayer Leverkusen wyprzedawały się na pniu, a sam zespół niedługo potem otarł się o mistrzostwo kraju. W 1963 roku powołano w Niemczech najwyższą klasę rozgrywkową, czyli 1. Bundesligę. Zanim jednak drużyna z Leverkusen zdołała dostać się do wymarzonej ligi zaliczyła kilka wzlotów i upadków. Ostatecznie upragniony awans do najlepszej ligi niemieckiej wywalczyła w 1979 roku. W swoim pierwszym meczu w Bundeslidze piłkarze Bayeru ulegli Bayernowi Monachium 1:3. Sezon zakończyli na 12. miejscu w tabeli.

Czas na pierwsze sukcesy

W 1986 roku ekipa z Leverkusen po raz pierwszy w historii awansowała do europejskich rozgrywek. Co prawda zawodnicy Bayeru swoją przygodę z Pucharem UEFA zakończyli na drugiej rundzie, jednak już w kolejnym sezonie mogli w triumfalnym geście wznieść puchar następnej edycji turnieju. W finałowym meczu rewanżowym, na oczach 22 tysięcy kibiców, którzy zasiedli na trybunach stadionu w Leverkusen, Bayer pokonał w rzutach karnych hiszpański Espanyol Barcelona. W składzie gospodarzy znajdował się były reprezentant Polski, Andrzej Buncol. Kolejne sukcesy Bayeru nadeszły wraz z latami 90. W 1993 roku zespół zdobył Puchar Niemiec. Rok później piłkarze z Leverkusen zameldowali się na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi. W 1997 roku Bayer wywalczył wicemistrzostwo kraju, dzięki któremu zadebiutował w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów, niespodziewanie osiągając ćwierćfinał turnieju. W tym czasie bilety na Bayer Leverkusen rozchodziły się natychmiast, stąd między innymi decyzja o przebudowie i zwiększeniu miejsc stadionu, który zyskał nazwę BayArena. Chociaż Bayer Leverkusen nigdy nie zdobył mistrzostwa Niemiec, to aż dziesięciokrotnie stawał na podium rozgrywek Bundesligi.

Bayer, Bayern, a może Borussia?

Dzięki swoim osiągnięciom zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie, Bayer Leverkusen zalicza się do grona najpopularniejszych niemieckich oraz europejskich drużyn. Warto zatem śledzić rozgrywki Bundesligi i przekonać się o potencjale także innych niemieckich potęg, takich jak Borussia Dortmund albo Bayern Monachium.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na Bayer Leverkusen
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.