Apocalyptica

Apocalyptica to fiński zespół założony w Helsinkach w 1992 roku przez grupę przyjaciół, których łączyło zamiłowanie do gry wiolonczeli. Członkowie formacji mieli szczególną słabość do thrash metalowego zespołu Metallica (stąd też nazwa Apocalyptica, będąca połączeniem słów apocalypsis i Metallica). Formacja zyskała sławę kilka lat później dzięki fantastycznemu przyjęciu przez krytykę i publiczność debiutanckiego albumu Plays Metallica by Four Cellos (1996), na którym znalazły się wiolonczelowe aranżacje największych przebojów Metalliki takich jak Enter Sandman, Master of Puppets czy The Unforgiven.

Od Inquisition Symphony (1998) do Shadowmaker (2015)

Przez kolejne lata zespół wydał kolejne płyty zdobywając coraz większą popularność wśród miłośników melodyjnych aranżacji z całego świata. Apocalyptica aranżowała nie tylko utwory Metalliki, ale i innych kultowych metalowych i rockowych kapel t.j. Rammstein, Black Sabbath, Pantera, Slayer, Sepultura czy Faith No More. W 2015 roku ukazał się Shadowmaker czyli ósmy studyjny album formacji, będący także pierwszym wydawnictwem, nagranym z udziałem tylko jednego wokalisty. Eicca Toppinen - członek Apocalyptiki zapewnia, iż fakt ten sprawia, że nowy album jest bardziej zgrany i stanowi jedną całość.

Apocalyptica w 2017 roku na dwóch koncertach w Polsce!

Polscy fani będą mieli okazję usłyszeć zarówno najnowsze nagrania zespołu pochodzące z nowo wydanej płyty jak i te klasyczne, dzięki którym Apocalyptica zyskała międzynarodową sławę. Finowie odwiedzą nasz kraj już tego lata będąc jedną z głównych gwiazd line upu tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Ci miłośnicy metalowych wiolonczeli, którzy jednak wolą innego rodzaju muzyczne wrażenia powinni udać się na jeden z dwóch koncertów, które grupa zapowiedziała na luty 2017. Pierwszy koncert odbędzie się na warszawskim Torwarze 17 lutego, a już dzień później Apocalyptica zagra na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Jeśli szukasz biletów na koncert Apocalyptica to znalazłeś/aś się w idealnym miejscu – na StubHub znajdziesz bilety nie tylko na Apocaliptycę, ale i na tysiące innych koncertów, spektakli i wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych w Polsce i na świecie.


Gdzie

  • Wszystkie
  • Francja
  • Hiszpania
  • Turcja
  • Wielka Brytania
Wszystkie płatności są realizowane w PLN. Orientacyjne ceny w USD są podane jedynie w celach informacyjnych.

Nadchodzące wydarzenia międzynarodowe

The Bridgewater Hall, Manchester, Wielka Brytania
Od Pozostało/y 0 bilety
Zobacz bilety
Queens Hall Edinburgh, Edinburgh, Wielka Brytania
Od Pozostało/y 0 bilety
Zobacz bilety
Royal Festival Hall, London, Wielka Brytania
Od Pozostało/y 0 bilety
Zobacz bilety
KüçükÇiftlik Park, Estambul, Turcja
Niedostępne
Niedostępne
Complexe du Val de Moine, Clisson, Francja
DEEP PURPLE - AEROSMITH - LINKIN PARK - PROPHETS OF RAGE - TRUST - ALTER BRIDGE - APOCALYPTICA - ROB ZOMBIE - SABATON - AIRBOURNE - IN FLAMES - STEEL PANTHER - SAXON - W.A.S.P - KREATOR
Od 369,9 USD 1 505,18 zł Pozostało/y 14 bilety
Od 369,9 USD Pozostało/y 14 bilety
Zobacz bilety
La Caja Magica, Madrid, Hiszpania
Hora por confirmar | Las entradas son válidas para los días 22, 23 y 24 de junio. | Linkin Park, System of a Down, Prophets of Rage, Nofx, Opeth, Myrath, Zakk Sabbath, Sòlstafir, God Damn...
Od 150,99 USD 614,4 zł Pozostało/y +100 bilety
Od 150,99 USD Pozostało/y +100 bilety
Zobacz bilety
La Caja Magica, Madrid, Hiszpania
Hora por confirmar
Od 133,89 USD 544,82 zł Pozostało/y 38 bilety
Od 133,89 USD Pozostało/y 38 bilety
Zobacz bilety
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.