1. FSV Mainz 05

Klub piłkarski FSV Mainz 05 może poszczycić się długoletnimi tradycjami oraz licznymi zwycięstwami na arenie krajowej i międzynarodowej. Drużyna założona ponad sto lat temu w Moguncji słynie z dynamicznej gry, którą warto zobaczyć na żywo. W związku z tym warto kupić bilety na FSV Mainz 05, aby osobiście przekonać się, jak wyjątkową atmosferę podczas rozgrywek tworzą zawodnicy i ich wierni kibice.

Historia klubu FSV Mainz 05

Piłkarski team o pełnej nazwie Fußball- und Sportverein Mainz 05 e. V. prężnie działa już od 1905 roku. Jego herb klubowy opiera się na dwóch kolorach: białym i czerwonym, a oprócz wyrazistej szaty graficznej zawiera cyfrę zero i pięć. W związku z tym klub zyskał przydomek Die Nullfunfer czyli Zero-Piątki. Team w Moguncji rozgrywa mecze na stadionie Bruchwegstadion mieszczącym ponad dwadzieścia tysięcy kibiców. Każdy mecz drużyny dla jej fanów jest nie tylko wydarzeniem sportowym, ale też rodzajem widowiska rozrywkowego. Zdobycie przez czerwono-biały zespół gola honorowane jest karnawałową melodią Narrhallamaesch, przy której widownia okazuje radość z sukcesu drużyny. Rywalami FSV Mainz 05 w Nadrenii Palatynacie są Eintracht Frankfurt i 1.FC Kaiserslsutern. Oprócz drużyny numer 1 w ramach klubu działają również inne sekcje sportowe. Wśród nich znajduje się druga drużyna piłkarska, która stanowi rezerwę kadrową dla głównego teamu. Rezerwowy zespół gra obecnie w trzeciej lidze rozgrywek piłki nożnej w Niemczech. Poza piłką nożną klub prowadzi sekcję tenisa i piłki ręcznej. Aktualnie FSV Mainz 05 gra w Bundeslidze.

Największe osiągnięcia FSV Mainz 05

Drużyna piłkarska FSV Mainz 05 na przestrzeni dziesięcioleci swojej aktywności osiągała liczne sukcesy w kraju, a także na arenie międzynarodowej. W XXI wieku team przez większość sezonów grał w Bundeslidze, w której zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Do najbardziej udanych należy zaliczyć sezony 2003/2004 i 2008/2009. W 2009 roku zespół zakwalifikował się do półfinału Pucharu Niemiec. Sezon 2010/2011 należał do najbardziej pomyślnych w ostatnich latach historii teamu. Zespół z Moguncji wyrównał klubowy rekord i wygrał siedem pierwszych meczów sezonu, znajdując się na piątym miejscu w Bundeslidze. Te zwycięstwa otworzyły drużynie drogę do gry w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Niewątpliwie zespół nobilituje udział w rozgrywkach o Europejskie Puchary. W ostatnim dziesięcioleciu team uczestniczył w rozgrywkach Pucharu UEFA i Lidze Europy UEFA, osiągając liczne sukcesy. Nie ulega więc wątpliwości, że klub prężnie się rozwija i warto obserwować jego dalsze poczynania, kupując bilety na mecz FSV Mainz 05.


Gdzie

  • Wszystkie
Nie ma jeszcze żadnych zaplanowanych wydarzeń na 1. FSV Mainz 05
Używamy plików cookie, aby poprawić nasze serwisy internetowe. Zakładamy, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie, jeśli kontynuujesz przeglądanie strony. Dowiedz się więcej o Zasady dotyczące plików cookie tutaj.